wtorek, 25 lutego 2014

Paida – metoda skutecznego samouzdrawiania

Cztery proste prawdy o ludziach i ich zdrowiu:
 1. Zaczynają interesować się swoim zdrowiem dopiero, gdy je stracą. 
 2. Bardziej dbają o swoje samochody, pieski i kotki, niż o siebie. 
 3. Nie są zainteresowani profilaktyką, lecz leczeniem chorób w sytuacjach krytycznych. 
 4. Gdy zdrowie stracą uważają to za pecha, za wyrok siły wyższej, nie poczuwają się do odpowiedzialności za utratę zdrowia. 
Na zdjęciu Hongchi Xiao, mistrz i popularyzator Paida


Paida to jedna z najstarszych metod stosowanych w klasycznej medycynie chińskiej. Jest metodą naturalną, czyli organizm sam potrafi ją wskazać tym, którzy mają zdolność słuchania jego podpowiedzi. 

 Z niej, lub z innego – jednego źródła wzięło swój początek wiele technik uzdrawiania, również tych, które dzisiaj są praktykowane na całym świecie (m.in. akupresura, wszystkie techniki oparte na dotyku, ucisku, a więc również techniki masażu, akupunktura, itp.).

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych Paida nie zrobiła kariery wśród terapeutów, lekarzy, z jednej bardzo prostej przyczyny, po pobieżnym zapoznaniu się z nią, mógł ja stosować każdy. Stawała się nie techniką leczniczą, lecz techniką samouzdrawiania, terapeuta, lekarz, uzdrowiciel stawał się niepotrzebny, nie mógł więc zarabiać. Chowano ją więc w tajemnicy, a pozostawiono te metody leczenia, których sam chory nie mógł stosować ze względu na potrzebną wiedzę, wiele tajemnic niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Ukrywano je, by nie znikło źródło profitów dla wtajemniczonych (tak samo postępuje się teraz z lekami z natury, dostępnymi na drzewie, krzewie, w owocu, warzywie, ziołach, itp.).


A jest to technika tak prosta – po Lajin, technice samouzdrawiania, którą już prezentowałem na tych łamach, to chyba najprostsza technika samouzdrawiania, i jednocześnie najbardziej skuteczna. Jej skuteczność przy stosowaniu na warsztatach organizowanych przez mistrzów Paida sięga ponad 90% w tysiącach różnych dolegliwości, z tymi najpoważniejszymi i przewlekłymi, o których medycyna współczesna mówi, że są nieuleczalne.


Przedstawiam kilka informacji o tej metodzie przywracania zdrowia dla tych wszystkich, którzy zawiedli się na współczesnej medycynie, dla których zabrakło już nadziei i wiary w powrót do zdrowia, a stosowane leki wyrządzają raczej więcej szkód niż pożytku.


Jedno chciałbym podkreślić: materiał tu zawarty, to tylko teoria, trudno na jej podstawie podjąć właściwe działanie. Potrzebny jest pokaz, lub warsztaty, na których w ciągu dosłownie kilku minut nauczymy się prawiłowej techniki. W niniejszym materiale nie przedstawiam szczegółów techniki (zawarte są na około 50 stronach e-booka, wraz ze zdjęciami i opisem), można je znaleźć w e-booku, o którym piszę na końcu tekstu.


Chińska „Biblia” medycyny klasycznej „Huang Di Nei Jing” głosi: „regulację serca przede wszystkim, następnie leczenie z zewnątrz i terapię dietą, a stosowanie leków jako ostateczność”, więc już wtedy wiedziano, że odzyskanie zdrowia jest możliwe, gdy sami się za nie weźmiemy. Pokierujmy więc swoim życiem i zdrowiem sami. Weźmy za siebie odpowiedzialność.


Samouzdrawianie przy pomocy stylu życia sprzyjającego zdrowiu, czyli poprzez naturalne odżywianie nieprzetworzoną żywnością, ruch, hartowanie, pozytywne myślenie, duchową dojrzałość, wsparte tymi technikami samouzdrawiania mogą zdziałać cuda. Mogą przywrócić zdrowie, dobre samopoczucie, przedłużyć życie, zlikwidować lub ograniczyć ból, zwiększyć witalność, uczynić życie przyjemnym. Mogą też zmniejszyć lub nawet wyeliminować oszałamiające koszty opieki zdrowotnej i w ten sposób ich niedostępność dla niedysponujących odpowiednimi środkami.


Trochę o Paida.


Paida spełnia pięć kryteriów, dzięki którym można ja stosować bez obaw jako metodę samouzdrawiania:
 1. Skuteczna w zaburzeniach fizycznych i umysłowych oraz poprawianiu ogólnego stanu zdrowia. 
 2. Prosta, bo można się jej nauczyć w ciągu kilku minut. 
 3. Bezpieczna, bo jest sposobem naturalnym i nie ma skutków ubocznych, tak jak metody współczesnej medycyny, a głównie leki.
 4. Uniwersalna, bo można ja stosować na prawie wszystkie choroby i dolegliwości. 
 5. Może być stosowana samodzielnie przez wszystkich, bez pomocy z zewnątrz. 

Stań się więc swoim własnym uzdrowicielem.

Skuteczność samouzdrawiania wynika ze znajomości kilku sekretów. Jednym z nich jest to, by nie traktować chorób tak jak współczesna medycyna, która je klasyfikuje, nazywa, bada na tysiące różnych sposobów, wynajduje lek na każdą z tych chorób osobno, a rzadko lub wcale nie znajduje prawdziwej przyczyny choroby, likwiduje, lub przynajmniej stara się likwidować skutki choroby. 
Jednak w większości przypadków nie udaje się jej to w 100%, a leki wywołują skutki uboczne, które stają się przyczynami następnych chorób.

W klasycznej medycynie chińskiej mówi się: Zapomnij nazwę choroby

Dlaczego mielibyśmy zapomnieć?

Bo kluczem do leczenia choroby nie jest wiedza dotycząca jej nazwy, lecz zlokalizowanie jej przyczyny. 

Paida służy nie tylko przywracaniu zdrowia, służy też do dokładnego wyszukiwania i diagnozowania. Praktykując Paida na całym organizmie możemy wykryć choroby i je leczyć. To działanie przypomina nalot dywanowy znany z operacji militarnych przy użyciu lotnictwa, albo wykorzystania oprogramowania antywirusowego w komputerze. Paida wykonane kompleksowo oczyści meridiany i wydali toksyczne odpady. Wiele chorób, które lekarze uznają za trudne do leczenia, jest leczonych przez zwykłych ludzi za pomocą tych dwóch niewiarygodnie prostych metod. Zgodnie z tradycją TAO „najwłaściwszą drogą jest ta najprostsza”, więc i leczenie złożonych chorób przy pomocy prostych metod jest najwłaściwsze.”.


Praktykując Paida na całym ciele dowiadujemy się, które meridiany (jest ich 12, a wraz z Ren i Du, jest 14 takich kanałów) są zablokowane, a jednocześnie je leczymy. Nie ma znaczenia z jakiego powodu ktoś cierpi, bowiem oczyszczenie tych 14 meridianów niezmiennie leczy wszystkie choroby. Istnieje kilka specjalnie wybranych miejsc: łokcie, dłonie, kolana i stopy, w których stosując metodę Paida możemy wyczyścić 14 meridianów.

Korzystanie z Paida i Lajin jest właśnie takim „nalotem dywanowym” – oczyszcza meridiany we wszystkich kierunkach, a to eliminuje wszystkie znane i nieznane choroby holistycznie, zamiast traktować je według działów medycyny.

W czasie stosowania Paida pojawiają się plamy, tzw. Sha

(toksyczne odpady w postaci plam),co oznacza, że meridiany odpowiadających im obszarów ciała są zablokowane, a pojawienie się Sha oznacza rozpoczęcie detoksykacji.

Poprzez meridiany przebiega niewidzialna energia „Qi (chi – witalnej energii życiowej)”. Gdy stosujemy Paida rozpoczyna się „skanowanie” (przeszukiwanie, przegląd) całego ciała. Kiedy Qi znajdzie blokadę lub jakiś obszar ciała z problemem, weźmie go na cel, oczyści go, usunie, a choroby lub ból zostaną w ten sposób złagodzone lub całkowicie wyleczone.

Gdy stosujemy Paida na cały organizm, w ten sposób zostaje oczyszczony nie jeden kanał (meridiana), lecz wiele. Aktywowana „Qi” oraz krążenie krwi będzie działać jako „oprogramowanie antywirusowe”, nie tylko zlokalizuje „wirusy”, automatycznie pobudzi organizm do produkcji przeciwciał do walki z nimi. Paidadziała poprzez promieniowanie rozchodzące się z określonych punktów: klapsyPaida na dłoniach i łokciach oczyszczają sześć meridianów wzdłuż ramion i rąk; klapsy Paida na obu kolanach i stopach oczyszczają sześć meridianów wzdłuż nóg i stóp, meridiany Ren i Du są czyszczone w odpowiednich stawach. Na dłoniach są holograficzne odbicia stref odpowiadających im wszystkich organów ciała, a więc wtedy, gdy nimi jest wykonywane oklepywanie Paida, dzieje się tak jakby na nich były wykonywane klapsy.

Stosując Paida ludzie ukierunkowują się na leczenie jednej choroby, a pozbywają się też innych.

Organizm ludzki ma wrodzony „układ samouzdrawiający”, którego nie można zobaczyć, ani dotknąć, ale jest znany w medycynie chińskiej jako system meridian (system kanałów energii). Po aktywacji, ten program skanuje całe ciało, aby oczyścić wszystkie zablokowane meridiany. Dlatego w czasie tego procesu mamy takie odczucia jak bolesność, drętwienia, obrzęk, ból, swędzenie, zimno, ciepło, itp.

Ilekroć byśmy nie zapytali jaką chorobę można wyleczyć przy pomocy Paida, lub Lajin, to zamiast konkretnej odpowiedzi możemy podać przykład, iż oczyszczenie meridiany pęcherza moczowego, największego kanału detoksykacji w naszym organizmie, tej znajdującej się w tylnej części kolan, biegnącej od palców stóp do głów, leczy wiele chorób, takich jak ból w dolnej części pleców i nóg, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności nerek, zaburzeń ginekologiczne, choroby prostaty i tak dalej. Stosując Paida na wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud można leczyć ponadto problemy z pęcherzem moczowym, wątroby, śledziony i nerek. Raz oczyszczone, spowodują wyleczenie cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń ginekologicznych i prostaty.

Dlaczego Huang Di Nei Jing kładzie tak duży nacisk na meridiany? Ponieważ przez oczyszczanie meridianów problemy zdrowotne mogą być rozwiązane raz na zawsze. Jednak niektórzy ludzie poddają się krótko po zastosowaniu wiedzy o systemie meridianów w leczeniu chorób, bo nie mogli stosować tej wiedzy i tych praktyk samodzielnie, gdyż wiedza o systemie meridianów jest dość skomplikowana. Stosując Paida lub Lajin omijamy ten problem, gdy poznamy kluczową zasadę, reszta sprzeciwów i powodów do zniechęcenia upadnie. Najprawdziwszą drogą jest ta najprostsza. Samouzdrawianie jest takie proste!

Zjawiska kryzysów ozdrowieńczych

Różne reakcje podczas Paida i Lajin, na przykład, ból, bolesność, obrzęk lub znieczulające odczucia, swędzenie, senność, nudności, itp., czarny lub fioletowySha (zatruta krew / toksyczne odpady), czerwony obrzęk i zielonkawe siniaki (różne formy Sha ) mogą pojawić się na oklepywanych obszarach. Są to oznaki „kryzysów, przełomów lub odpowiedzi ozdrowieńczych”, czyli inaczej mówiąc zapowiedź odzysku zdrowia, a nie skutek uboczny tej metody.


Podczas kryzysów ozdrowieńczych z organizmu mogą być wydalane różne wydzieliny, np. wymioty, pot, wysypki, może się pojawić czkawka, stolec, łzy, i tak dalej. Są to dobre znaki detoksykacji w procesie ozdrowieńczym. Mogą być nieprzyjemne, ale są oznakami poprawy.

Przede wszystkim funkcją „kryzysów ozdrowieńczych” jest dokładne autodiagnozowanie. Mówi nam to, poprzez różne objawy, które części ciała są chore. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale niektóre choroby, które uważaliśmy za wyleczone, w rzeczywistości nie są. W przypadkach praktyki Paida lub Lajin mogą się pojawić ich objawy, a następnie zostaną wyleczone, tym razem trwale.

Kryzysy ozdrowieńcze oznaczają, że leczenie jest w toku. W Paida i / lub Lajin, niektórzy ludzie mogą odczuwać poprawę swojej kondycji zdrowia od razu, jednak bardziej prawdopodobne jest to, że trzeba przejść przez etap „kryzysów ozdrowieńczych” zanim nastąpi poprawa , tzn. objawy ukażą się na powierzchni, a czasem stan się pogorszy, zanim się wszystko ustabilizuje. Oprócz reakcji takich jak ból, drętwienie, irytacja, obrzęk i uczucie swędzenia, może wystąpić również płacz, czerwone plamy, wysypka, pęcherze, zawroty głowy, bóle głowy, kaszel, zgaga, nudności, wymioty, gęsta flegma, katar, odbijanie, śmierdzący stolec i mocz, itp., którymi ciało sygnalizuje wyrzucenie toksycznych odpadów. Cięższe „kryzysy ozdrowieńcze” to drżenie całego ciała, a nawet omdlenia. Wcześniejsze choroby mogą ukazać się na powierzchni i pogorszyć stan podczas procesów Paida i Lajin, na przykład pacjenci z chorym układem sercowo-naczyniowym mogą czuć większy dyskomfort w sercu, mogą mieć wyższe ciśnienie krwi. U cukrzyków może wystąpić wyższy poziom cukru we krwi, pacjenci z problemami żołądka mogą cierpieć więcej dolegliwości żołądkowych; pacjenci z różnymi bólami mogą czuć więcej dokuczliwego bólu. Te odpowiedzi ozdrowieńcze są efektem działania systemu samouzdrawiającego regulującego ciało. Najlepszym rozwiązaniem w tym momencie jest kontynuowanie i intensyfikowanie Paida i Lajin.

Doświadczanie „kryzysu ozdrowieńczego”, pozwala lepiej zrozumieć charakter choroby. Choroby i odpowiedzi ozdrowieńcze są naturalnymi ostrzeżeniami z ciała, mówiącymi nam, że nasze męki są spowodowane niewłaściwym myśleniem, zachowaniami i nawykami. To należy zmienić, w przeciwnym razie stan się pogorszy. Ludzie obawiają się chorób, a nawet nienawidzą lub przeklinają je, ponieważ objawy powodują dyskomfort lub nawet wielkie cierpienia. Jednak cokolwiek przejawia się w nas jest dobre, w tym również choroby. Na przykład zmuszając ciało do obniżenia gorączki poprzez branie leków możemy czasowo stłumić objawy, ale w ten sposób sadzi się nasiona przyszłych chorób. Wysokie ciśnienie krwi wskazuje na obecność zatorów w meridianach organizmu, które utrudniają krążenie krwi, w odpowiedzi na które serce instynktownie zwiększa ciśnienie w celu pokonania blokad. Jeśli przyczyna choroby nie wskazała dla nas kierunku leczenia, a leki są ślepo przyjmowane w celu tłumienia objawów, nie tylko nie wyleczymy się z choroby, ale wykreujemy więcej problemów w przyszłości. Ludzie, są tego świadomi, szczególnie ci, którzy biorą leki przeciwnadciśnieniowe. Wynika to z ich własnego doświadczenia. Powinniśmy zrozumieć naturę odpowiedzi ozdrowieńczej, by też zrozumieć charakter choroby. Teraz już wiemy – „choroby” i odpowiedzi ozdrowieńcze są znakami naszego instynktu samo-uzdrawiającego, by kochać, chronić i regulować swoje ciało. Powinniśmy być wdzięczni za nie, a nie ignorować lub błędnie interpretować komunikaty.


Występowanie „kryzysów ozdrowieńczych” jest testem dla serca i umysłu. Natura obu, „choroby” i „odpowiedzi ozdrowieńczej”, jest taka sama dla wszystkich, chociaż w zależności od sposobu myślenia jest postrzegana jako coś dobrego lub złego. Jeśli jesteś negatywny, zmartwiony, przepełniony lękiem, skłonny do narzekania, choroby będą postrzegane jako drzwi prowadzące do śmierci. Jeśli jesteś pozytywny, refleksyjny, wdzięczny i potrafiący się dostosować, to choroby będą postrzegane jako wielkie znaki ostrzegawcze i drzwi do długowieczności. Stąd choroby i „odpowiedzi ozdrowieńcze” są testem naszego ciała i jeszcze bardziej dla naszego umysłu. Zarówno choroby i „odpowiedzi ozdrowieńcze” są instynktowną reakcją siły samo-ozdrowieńczej ciała służącej utrzymaniu naszego dobrego samopoczucia. Różnią się one tym, że choroby są automatycznymi ostrzeżeniami siły samoozdrowieńczej, podczas gdy „kryzys ozdrowieńczy” jest wynikiem naszego aktywnego działania w celu aktywowania i wzmocnienia tej siły.

Poprzez zrozumienie choroby i odpowiedzi ozdrowieńczej, możemy w konsekwencji pojąć doniosłość mocy samouzdrawiania.

Kiedy pojawi się odpowiedź ozdrowieńcza Paida i Lajin powinny być kontynuowane, a skuteczność leczenia w tym momencie jest wzmacniana. Praktyki kliniczne dowodzą, że im silniejsza odpowiedź ozdrowieńcza, tym lepsze efekty samouzdrawiania. Jeśli czyjaś Qi i przepływ krwi jest zbyt słaby, a reakcje są zbyt ciężkie, intensywność Paida i Lajin może być zmniejszona, ale czas może być odpowiednio wydłużony.


Paida i Lajin powinny być kontynuowane nawet po wyleczeniu choroby. Ćwiczenia te mogą być przyjęte jako nawyki na całe życie, tak, że możemy być wolni od konieczności zażywania leków , zastrzyków i operacji. Praktykowanie Paida i Lajincodziennie jest tak samo ważne jak regularne posiłki. Jeśli, bez względu na to, jak intensywnie Paida i Lajin są praktykowane, nie odczuwa się bólu, drętwienia, urazów, nie występują obrzęki, a nie występuje „odpowiedź ozdrowieńcza”, oznacza to, że Paida i Lajin nie musi być kontynuowane.


„Ból lekarstwem”

Nikt nie lubi bólu, ale tak naprawdę ból jest superlekiem. Podobnie jak choroby, jest to dar od natury. Spośród różnych odpowiedzi kryzysu ozdrowieńczego, ból jest najbardziej powszechnym, zwyczajnym doświadczeniem. Niektórzy rezygnują z praktyki Paida i Lajin z powodu bólu. A właśnie ból jest powodem, by je praktykować.

Ból jest tajną bronią posiadającą cudowne właściwości lecznicze. Powody są następujące:
Ból wskazuje część ciała, gdzie istnieje choroba, a jego intensywność oznacza stan nasilenia choroby. Pacjenci z chorobami serca lub problemy emocjonalnymi bardziej boją się bólu, niż przeciętny człowiek.
Stopień odczuwania „bólu” jest proporcjonalny do skuteczności tego „leku”, czyli im bardziej boli, tym lepsza skuteczność.
Większa zdolność do znoszenia bólu jest oznaką lepszego zdrowia.
Nasza zdolność do znoszenia bólu będzie się stopniowo poprawiać wraz ze wzrostem intensywności i czasu trwania Paida i Lajin. Jeśli porównamy poziom tolerancji na „ból jako lekarstwo” i na leki medyczne, okaże się, że ich działania na organizm ludzki są dokładnie odwrotne. Większa tolerancja na „ból” oznacza łagodzenie lub leczenie chorób, podczas gdy większa tolerancja na lek oznacza, że staje się on nieskuteczny, albo nawet spowodował skutki uboczne.
„Ból jako lekarstwo” jest w istocie „lekiem dla umysłu”, jest wynikiem interakcji pomiędzy umysłem i ciałem. Nastawienie wobec bólu u poszczególnych osób ciągle się zmienia, pewnego razu zmieniasz sposób myślenia i zaczynasz postrzegać ból jako coś proaktywnego i pozytywnego w terapii, odtąd jesteś w stanie wytrzymać większy ból.


Niektórzy mogą się zastanawiać, czy Paida i Lajin mogą wyleczyć wszystkie choroby, w tym raka? Odpowiedź brzmi: można nimi leczyć bardzo wiele różnych chorób, ale to nie znaczy, że można całkowicie wyleczyć każdego. Żadne leczenie w tym świecie nie daje takiej obietnicy. Życie człowieka (i jego jakość) jest w jego własnych rękach, a klucz leży w jego myśleniu. Dlatego lekarze często mówią: „my leczymy choroby, ale nie los”. Dla ludzi, którzy nie wierzą lub szydzą z metod samouzdrawiania i dla tych, którzy praktykują je tylko wtedy, gdy są śmiertelnie chorzy, to jest po prostu „los”.

Niemniej jednak życie ludzi może być przekształcone przez zmianę ich myślenia i postrzegania. Ci, którzy sumiennie ćwiczą Paida i Lajin najpierw zauważają zmiany w ich postrzeganiu. Ufność, determinacja, cierpliwość, zwątpienie, lęk i negacja są przejawami stanu „serca” lub umysłu oraz zmian emocjonalnych i mentalnych. Efektywność odróżnia jednego człowieka od drugiego, tak jak i ludzkie serca i stany umysłu bywają różne. Wahania warunków i czynników, takich jak natężenie i czas trwania Paida i Lajin są związane z różnicami dotyczącymi ludzkich serc i umysłów. W związku z tym, gdy leczone są choroby, dotyczy to głównie serca lub umysłu, to serce lub umysł jest leczonym obiektem.

Osiągając zdrowie przez samouzdrawianie z chorób, bierzesz swój los w swoje ręce.


Samouzdrawianie metodą Paida- niektóre terminy

Paida: Klapsy i klepanie części ciała, by wyciągnąć z niego i wydalić trujące odpady poprzez ułatwienie sprawnego przepływu Qi w kanałach energetycznych (meridianach) i w ten sposób przywracać zdrowie.

Sha: „zatruta krew” w organizmie. To unikalne dla języka chińskiego słowo jest używane jako wskaźnik do diagnozy i leczenia chorób.

Qi: Niewidzialna energia życiowa, która płynie w organizmie.

Paida jest wyjątkową metodą samouzdrawiania, która łączy w sobie taoistyczne i buddyjskie praktyki oraz metody klasycznej medycyny chińskiej (CCM). Klucz do sukcesu leży w pozytywności i koncentracji podczas praktykowania Paida, przez siebie lub dla innych, i w intensywności, i czasie trwania takiej praktyki.


Paida praktykuje się na:
 • Dłoniach 
wewnętrznych stronach stawów łokciowych: kryją się tam wszystkie kanały energetyczne, tj. meridiany serca od najgłębszej strony, meridiany płuc i wielka meridiana jelita na krawędzi zewnętrznej strony, jak również meridiana osierdzia w środku.
 • Paida kolana naprawia wszystkie problemy ze stopami i nóg, w tym bóle, drętwienie i obrzęk. W połączeniu z Lajin, przyniesie jeszcze lepszą skuteczność. 
 • Paida stóp nie tylko pomaga w leczeniu chorób stóp, ale także przynosi dobre efekty lecznicze dla wszystkich chorób narządów wewnętrznych. 
 • Paida jakiejkolwiek części ciała, która tego potrzebuje. 
Jak prawidłowo praktykować Paida?
Koncentracja i wiara aktywują energię życiową w organizmie. Należy mocno wierzyć, że jesteś swoim najlepszym lekarzem i że można się samodzielnie leczyć. Czyniąc Paida, można sobie wyobrazić, że się wlewa świeżej energii Qido ciała i wylewa brudną Qi. Rozpraszanie, negatywne myśli mogą przynieść negatywne skutki.
Jeśli czujesz ból praktykując Paida, to oznacza, że jesteś na właściwej drodze. Twoje problemy zdrowotne, będą stopniowo odchodzić przy wytrwałym praktykowaniu Paida.
Ćwicz Paida z taką siłą i tak długo, dopóty można znieść ból, Paida mogą być bardzo bolesne na początku, ale ból zwykle ustępuje po kilku minutach.

Podstawowe zasady Paida
 • Wysoka intensywność + długi czas + wysoka częstotliwość = szybka poprawa 
 • Niska intensywność + krótszy czas + niska częstotliwość = mniejsza poprawa 
 • Brak Paida = brak poprawy 
Zasada traktowania Sha

Sha, czyli plama zatrutej krwi w organizmie, jest kolorową plamą pod skórą, która pojawia się podczas Paida. Kiedy pojawia się Sha, to znaczy, że działa samouzdrawiająca moc organizmu. Praktykuj Paida tak długo aż zniknie.

Czas trwania i częstotliwość Paida
 • Paida można zrobić o każdej porze dnia. Można uczynić to swoim nawykiem na całe życie. 
 • Czas trwania i częstotliwość Paida różnią się w zależności od osoby. Dzieciom, osobom starszym, wątłym i bardzo chorym radzi się praktykować Paida z jak najmniejszą intensywnością. 
 • Dla ogólnej poprawy zdrowia można praktykować Paida od stóp do głowy przez 15-20 minut , co najmniej raz lub dwa razy dziennie (szczególnie głowa, ramiona, pachy, łokcie i kolana po 1-5 minut na każdą z tych części ciała). 
 • Przy dolegliwościach można praktykować Paida w „obszarach problemowych” przez dłuższy czas, oprócz Paida części ciała wymienionych powyżej. Generalnie, czas trwania powinien być pomiędzy 5-30 minut, a można to zrobić raz, dwa lub więcej razy dziennie. 
 • Dla osób z poważnymi problemami zdrowotnymi czas praktykowania Paida powinien zostać przedłużony do nie mniej niż jednej godziny. Paida powinno być kontynuowane aż znikną plamy Sha. Ciało kończy eliminację toksyn i odpadów, gdy Sha znika. To sekret magicznej skuteczności Paida. 
 • Ci, których samopoczucie jest zależne „od pogody” lub mają wyraźne objawy jakiejś dolegliwości powinni praktykować Paida w „obszarach problemowych” co najmniej pół godziny za każdym razem. Na przykład, osoby z bólami kolan, barku, problemami szyi, bólami głowy lub zaburzeniami snu mogą robić Paidakolan i łokci, co najmniej raz lub dwa razy dziennie. 
 • Osobom z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak niemożność chodzenia lub uniesienia ramion, u tych z rozpoznaniem łuszczycy, chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy lub raka radzi się praktykować Paida z mniejszą intensywnością ze skupieniem się na łokciach, dłoniach, kolanach, stopach oraz „obszarach problemowych”. Radzi się robić przez co najmniej jedną godzinę i co najmniej trzy razy dziennie. Czas trwania każdej sesji Paida można zmniejszyć, gdy objawy się zmniejszają. 
 • Jedną sesję Paida można podzielić na kilka, w każdej skupiając się na jednej określonej części ciała. 
 • Po kilku cyklach Paida, plamy Sha nie wychodzą tak łatwo jak na początku. Bez względu na to czy plamy Sha pojawiają się, czy nie, Paida może być ćwiczone codzienne zarówno przez chorych i zdrowych. Wytrwałe Paida pomaga poprawić krążenie krwi, utrzymać sprawność, a nawet leczyć bóle i choroby. 
 • Osoby z chorobami skóry (np. łuszczyca) powinni zrobić długotrwałe, intensywne Paida dla uzyskania najlepszego efektu. Wydzielanie płynu jest oznaką skuteczności, dlatego ważne jest, aby kontynuować Paida. Nie stosujPaida na otwarte rany. 
 • Osoby chore na cukrzycę są mniej tolerancyjne na ból wywoływany przez Paida, dlatego więc na początku dobrze jest stosować Paida z mniejszą intensywnością i stopniowo zwiększać intensywność. 
 • Osoby z żylakami i obrzękami w nogach powinny praktykować Paida w kierunku do góry, aby poprawić krążenie krwi. 
 • Gdy pojawia się Sha, ważne jest, aby w dalszym ciągu kontynuować Paida w celu przyspieszenia usuwania toksyn z organizmu. Reakcje takie jak wysypki zwykle ustępują w ciągu kilku dni – to jest normalne dla tych z dobrą fizyczną kondycją, czyli dla dzieci, osób młodych i zdrowych. U osób starszych i poważnie chorych zazwyczaj doświadczają reakcji ozdrowieńczych przez dłuższy okres czasu. 

W których częściach ciała praktykować Paida?

Radzimy zacząć w tych częściach ciała: łokcie, dłonie, kolana i stopy. Następnie można stosować Paida głowy, barków, ramion, nóg, pach i podstawy ud. Upewnij się, że stosujesz Paida wokół każdej z tych części przez 15 minut lub więcej.

Po zastosowaniu Paida tych części ciała, znajdź swoje „obszary problemowe”:

1. Kondycja głowy i choroby któregoś z pięciu zmysłów, paraliż twarzy, bóle głowy, zawroty głowy, przeziębienie, udar mózgu, bezsenność, itp.: stosuj Paidagłowy i twarzy.

2. Szyja, ramiona i różne stawowe problemy, takie jak sztywność karku i ramion, artretyzm, zapalenie stawów i bóle szyi: Paida ramion, łokci, nadgarstków, bioder, kolan, kostek, itp. Ci, którzy nie posiadają niezbędnej siły do Paida mogą prosić innych o pomoc, ponieważ te obszary są daleko od najważniejszych organów i wymagają ciężkiej intensywności Paida dla najlepszych efektów.

3. Kondycja serca, płuc, gruczołów sutkowych i tarczycy: Paida wewnętrznych przegubów rąk, pach i obszary poniżej i wokół obojczyka.

4. Różne ginekologiczne problemy, takie jak: torbiele jajnika, nowotwory szyjki macicy, mięśniaki macicy, endometrioza, męskie problemy , takie jak prostata, impotencja, przedwczesny wytrysk, systemów rozrodczych i dróg moczowych, itp.: Paida podstawy uda gdzie jest koncentracja zarówno toksyn oraz energii życiowej, żył, nerwów i węzłów chłonnych. Można stosować również Paidawewnętrznej strony nóg i brzucha.

5. Stare urazy takie jak skręcenia, zwichnięcia i kontuzje sportowe, itp.: Paidaobszarów dotkniętych urazami, bliznami i obszarów nacięć chirurgicznych. Należy zachować szczególną ostrożność i stosować dłuższy czas trwania. Oklepywać przez 20 minut lub więcej dla najlepszych efektów.

6. Swędzenia: Paida dotkniętych obszarów, wewnętrzne strona nadgarstków i kolana. Uderzanie z obu stron ud na stojąco.

7. Osoby z hemoroidami, zaparciami, zatrzymywaniem wody, problemami żołądkowo-jelitowymi: Paida brzucha, wokół kolana, wewnętrznej strony uda; podstawa ud i obszary z dużą nadwagą silniej i przez długi czas. Można również użyć pięści w tych obszarach. Ruch siekania dłońmi u podstawy ud jest inną zalecaną metodą, ponieważ jest bardziej intensywny, ale nie powoduje dużego hałasu.

8. W ostrych stanach stosujemy Paida w miejscach przebiegu istotnych kanałów energetycznych, nazywanych acupoints (punkty stosowane w akupunkturze): Na przykład ostre choroby serca, zawroty głowy, omdlenia, nałóg alkoholowy, mogą być traktowane przez Paida wewnętrznej strony łokcia i w punkcie Neiguanintensywnie przez 5-15 minut , ostre bóle brzucha mogą być złagodzone przezPaida w punkcie Zusanli intensywnie przez 10-30 minut.

9. Dla lepszych efektów wszystkie metody Paida mogą być stosowane w połączeniu z Lajin.

To tylko mała część informacji o Paida. W tekście, ze względu na szczupłość miejsca nie umieszczono opisu technik, zdjęć pokazujących ich wykonanie. Po te informacje odsyłam do e-booka.

Skuteczność Paida, Lajin na warsztatach jest zdecydowanie wyższa niż samodzielne stosowanie tej techniki. Uzasadnienie tego znajduje się w e-boku o Paida I Lajin.


 Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Paida i Lajin (http://piotrkiewra.pl/samouzdrawianie-na-lawce-lajin/) wez udział  w wykładach lub miniwarsztatach, które okazyjnie organizuję w Polsce , lub w warsztatach Hongchi Xiao, odkrywcy tej metody. 
Najbliższe miniwarsztaty odbędą się w ... 

W czasie tych wykładów miniwarsztatów,  uczestnicy otrzymują e-booka o Paida i Lajin w polskiej wersji językowej. 

Zamówienia wykładow lub mini warsztatów poprzez formularz kontaktowy, maila pkiewra@wp.pl lub telefonicznie.


Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów Paida i Lajin w Polsce z twórcą tej metody samouzdrawiania, po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych (zgłoszenia chętnych poprzez formularz kontaktowy).

Opracował Piotr Kiewra na podstawie: Hongchi Xiao “Paida and Lajin Self-Healing”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Twoje komentarze są moderowane.