Inspiracja

Źródło zdrowia ma swój początek bardzo głęboko, w miejscu bardzo tajemniczym - masz je wewnątrz samego siebie. Tam jest nie tylko to źródło, są tam wszelkie źródła. Poznając je uzdrawiasz ciało, umysł, styl życia, i w ogóle wszystko. Poznaj je.
Jesteśmy całością. Nie możemy dbać o umysł i ducha, a zaniedbywać ciało, bo ciało jest Świątynią.

Oto moje inspiracje i motywacja na drodze ku temu poznaniu: NATURA oraz oparte na niej nauki mistrzów - przede wszystkim Wschodu.  

Gdy patrzymy na siebie głęboko i z taką samą głębią patrzymy na naturę, dostrzegamy, iż jesteśmy jednością. Z natury pochodzimy i w niej jest źródło zdrowia. W naturze jest wszystko, co nam potrzebne: pożywienie, leki, harmonia, cisza, spokój. Człowiek potrzebuje harmonii z naturą, potrzebuje harmonii ze swoją własną naturą.

Czego jest w naszym życiu za dużo, a czego za mało? Za dużo jest wiary w umysł, za dużo w związku z tym strachu, pogoni za materią, za dużo ego. Za mało zaś miłości, za mało zaufania do siebie, do mocy samoozdrowieńczej ciała, za mało harmonii między umysłem, ciałem i świadomością - duchową głębią człowieka.

Ten blog jest świadectwem mojego holistycznego podejścia do siebie, do innego człowieka, a więc i do mojego, i twojego zdrowia.
Większość moich tekstów, opowiadań jest inspirowanych takim właśnie holistycznym podejściem do człowieka – do siebie samego. 

Piotr Kiewra

2 komentarze:

Twoje komentarze są moderowane.