czwartek, 23 czerwca 2016

Jak uzdrowić kręgosłup?

Chcesz wiedzieć jak uzdrowić kręgosłup?

Najpierw dowiedz się jak go psujesz.
To jest zdecydowanie ważniejsze. Dlaczego? Ponieważ często odkrycie przyczyny i jej usunięcie wystarczy – dolegliwości same znikną.
Ludzie są przekonani, że są niezniszczalni, więc są lekkomyślni, nieuważni, a gdy już cierpią, nie wierzą, że można się uzdrowić bez operacji i wieloletniego leczenia, dziesiątek wizyt u lekarzy i terapeutów, że zapobiec dalszemu cierpieniu można łatwo, że w równie prosty sposób można zlikwidować lub zmniejszyć ból, który męczy ich od lat i uprzykrza życie, sprawia, że jest wiele niemożliwego.

Okazuje się, że nawet 90% operacji kręgosłupa jest zupełnie nieuzasadnionych, że można usunąć ból nieoperacyjnie, że można go usunąć i zapobiec kolejnemu, ale trzeba wiedzieć, że to jest możliwe. A jest i jest to nieraz tak banalnie proste, że aż niewielu w to uwierzy. …

Ale zanim o naprawianiu, to o tym jak go psujesz.
Jak psujesz kręgosłup? Nieraz robisz to w niewyobrażalnie prosty a jednocześnie głupi sposób:
·        Ogladasz telewizję w niewłaściwej pozycji, z mocno zaaokrągloną szyją i innymi partiami ciała. Konsekwencją tego jest rozciąganie niektórych partii mięśni, a pojawia się ból, którego nie kojarzysz z tą czynnością. Staje się to nawykiem i nawykiem staje się też ból. Po jakimś czasie może pojawić się nawet uszkodzony dysk międzykręgowy, a ortopeda zaleci ci operację, która i tak niewiele da, lub nawet pogorszy stan, bo nie usunąłeś przyczyny problemu.
·        Tak samo go uszkadzasz, prowadząc w niewłaściwej pozycji samochód, siedząc w pracy i w domu przed komputerem.
·        W niewłaściwej pozycji dźwigasz, przesuwasz ciężkie przedmioty
·        Wykonujesz pracę lub domowe czynności przez długi czas w tej samej pozycji obciążając część mięśni, podczas gdy pozostałe nie ulegają napięciom, powstaje dysharmonia. Dotyczy to nie tylko kręgosłupa, ale np. też jednej kończyny, jednej strony ciała, jednego stawu np. barkowego lub biodrowego.
·        Chodzisz w niewygodnych, zbyt wysokich butach (szczególnie kobiety). Ludzie nie zdają sobie sprawy ile dolegliwości i to całkiem poważnych powstaje z powodu butów. Nie tylko z powodu nieodpowiednich, ale przede wszystkim, dlatego, że w ogóle się ich używa. Przyczyną dużej części dolegliwości aparatu ruchu: KOŃCZYN, KRĘGOSŁUPA, BARKÓW I MIEDNICY są buty. Stopa ulega spłaszczeniu, osłabieniu, zmianie ulega jej cała struktura, co ma wpływ na pozostałe partie ciała. Natura dała nam wspaniałe narzędzie ruchu a cywilizacja je niszczy.
·        Masz zbyt mało ruchu, co osłabia mięśnie, zakłóca równowagę w ich napięciu i skutkuje bólem, wypadaniem dysków, skrzywieniami kregosłupa,
·        Żyjesz w stresie psychicznym, lecz to napięcie po czasie zaczyna też dręczyć ciało, mięśnie, stawy. Zakłóca delikatną równowagę i powstaje ból. Jest to najpoważniejsza i najczęstsza przyczyna problemów zdrowotnych, w tym również z kregosłupem, szyją, barkami, miednicą, stawami.
·        Niewłaściwie się odżywiasz, w sposób daleki od naturalnego
·        W jakimś okresie życia przeżyłeś/przeżyłaś traumę (jakiś psychiczny uraz) i póki jej nie usuniesz będzie ci rujnować zdrowie twojej psychiki i ciała.
·        Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest psychika, jak ważny jest sposób myślenia, jak wiele problemów zdrowotnych wynika z tej właśnie przyczyny.
·        Wiele innych, równie łatwych do rozpoznania i usunięcia przyczyn, lecz jest jeden warunek, trzeba obserowować swoje ciało, słuchać jego sygnałów, lub pozwolić przestudiować swój styl życia komuś, kto potrafi to rozpoznać i znaleźć rozwiązanie.  


Gdy na bieżąco nie usuwa się przyczyn bólu, czynności ciała zostają upośledzone, życie staje się częstokroć koszmarem.
Nie słuchamy swego ciała, nie wiemy, że ból jest informacją o naszym niewłaściwym postępowaniu wobec niego, wobec kości, mięśni, skóry, organów wewnętrznych, układów trawiennego, krwionośnego, oddechowego.

Prawda jest taka, że to, co sami zepsuliśmy, możemy też naprawić. Trzeba jednak wiedzieć jak, a do tego nieraz jest potrzebna pomoc z zewnątrz: ktoś, kto znajdzie przyczynę i pomoże ją usunąć.

Co musisz wiedzieć?
Musisz wiedzieć, musisz w to uwierzyć, że nikt cię nie uzdrowi w cudowny sposób. Możesz zrobić to jedynie ty sam, bo twoje ciało potrafi, lecz trzeba mu pomóc:
·        Trzeba przestać mu szkodzić – to jest najważniejsze. Trzeba znaleźć przyczynę i ją usunąć, zmienić szkodliwy nawyk, rozluźnić się, usunąć traumę, zmienić sposób myślenia, zacząć ćwiczyć, zastosować właściwe, ściśle określone ćwiczenie, zmienić swój styl życia.
·        Zaufaj komuś, kto potrafi ci pomóc
·        Możesz się tego nauczyć
·        Możesz to zrobić skutecznie, w wielu przypadkach od ręki

Jak?
·        By się dowiedzieć, jak, skorzystaj z oferty wykładów, szkoleń, jedno i trzydniowych warsztatów, które organizujemy dla ludzi takich jak ty
Szczególnie polecamy ci warsztaty, gdzie oprócz wiedzy zdobędziesz umiejętność, przećwiczysz zalecone ci sposoby, zapoczątkujesz zmianę stylu życia, zrozumiesz, że jesteś kowalem swego losu. Zaczniesz trudny proces zmian swoich nawyków w wielu dziedzinach życia: USUNIESZ STARE SZKODZĄCE CI, A WYPRACUJESZ NOWE, KORZYSTNE DLA TWOJEGO ZDROWIA.
Najszerszy i najbardziej wszechstronny jest program warsztatów trzydniowych, w czasie, których:
·        Pomożemy ci znaleźć przyczynę problemu i zapoczatkujemy jej usuwanie
·        Zaaplikujemy ci ćwiczenia, które pomogą ci zlikwidować ból,
·        Zastosujemy program zmian nie tylko w twoim ciele, ale również dotyczące strony mentalnej i duchowej
·        Znajdą się tu bardzo skuteczne i bez ryzyka ćwiczenia z medycyny chińskiej: Paida i Lajin
·        Ćwiczenia pomocne w usuwaniu traumy metodą TRE wg dr Bercellego
·        Medytacje dynamiczne, joga, naturoroterapia i odżywianie naturalne

Nigdzie nie znajdziesz programu, który by zajął się nie tylko twoim ciałem, ale również sposobem myślenia i strona duchową. Jesteśmy zdania, iż takie kompleksowe – holistyczne podejście jest najbardziej właściwe i skuteczne.

Zgłoszenia telefoniczne i mailowe do Piotr Kiewra: pkiewra@wp.pl  
tel.602 665 218. Liczba miejsc na poszczególnych turnusach ograniczona – przyjmujemy zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc.

Chcesz wziąć w nich udział zgłoś się już teraz i zaproś tam przyjaciół, znajomych, bo stosujemy zniżki za szybkie decyzje i polecenia.

Terminy:
·        8-10 lipiec
·        19-21 sierpnia
·        23-25 września

Cena 900 zł (650 zł we wcześniejszej rezerwacji, zniżka 100 zł za każde skuteczne polecenie warsztatów innym uczestnikom).

Warsztaty odbędą się w Ośnie Lubuskim, małej, cichej, miejscowości turystycznej w województwie Lubuskim, w gospodarstwie agroturystycznym przy ul. Południowej 10. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami i telewizorem. Pokój jednoosobowy za dopłatą 100 zł (w miarę wolnych pokoi).

Szczegóły tutaj:


Piotr Kiewra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.