wtorek, 25 lutego 2014

Zmartwienia to choroby

„Największym błędem lekarzy jest leczenie naszych ciał, bez próby leczenia naszych umysłów, podczas, gdy ciało i umysł są nierozłączne i nie mogą być traktowane oddzielnie.”
Platon
Chyba ponad 90% chorób powodowanych jest przez przyczyny psychiczne, w szpitalach ponad połowa łóżek jest zajmowana przez ludzi, których chorobę spowodowały zmartwienia, frustracja, niepokój, strach, lęk – najczęściej mówimy stres. Jednak ludzie najczęściej o stresie mówią tak: ja to wiem. Tak przynajmniej zapewniają, a w zmartwieniach, które bardzo często są treścią ich myśli nie widzą problemów. „Problemy” widzą w problemach, ale nie w zamartwianiu się nimi.
A z wielu badań, obserwacji wynika, iż większość chorób jest powodowanych mentalnie, z tymi najpoważniejszymi włącznie. Ponieważ może się okazać, iż nowotwór, wrzody żołądka, choroby serca, cukrzyca, choroby skóry, wzroku, słuchu, nawet reumatyzm, jak i wiele innych wynika ze zmartwień jakimi obciążasz swój umysł – przestań się martwić, przestań się lękać, przestań się bać.
Tak, łatwo to powiedzieć, trudno zrobić – prawda?
Jak to zrobić?
Dzisiaj zamiast dłuższych wywodów polecę książkę w której – być może – znajdziesz rozwiązanie problemu, czy to zdrowotnego, lub jakiegokolwiek innego, a szukałeś do tej pory tego u lekarzy, psychologów, motywatorów, lub nie szukałeś już niczego, bo uznałeś, iż twój problem jest nierozwiązywalny.
Oto ta książka: Dale Carnegie „Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Jeśli lekarze nie dają ci już nadziei, sam sobie nie dajesz szans na zmianę, nie działają leki, to na co jeszcze czekasz –  przeczytaj tę książkę. Proszę!
Jeśli jeszcze się wahasz przed sięgnięciem po tę książkę (kosztuje 20 zł a może uratować ci życie) to rozważ to: http://piotrkiewra.pl/najbardziej-niebezpieczne-slowa/

Piotr Kiewra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.