środa, 26 lutego 2014

Świadomość

Dzisiaj zamiast długiego tekstu, jedno zdanie, sentencja, na pięknym, jesiennym tle. Dlaczego mówię o świadomości? Bo obserwowanie swoich myśli, obserwowanie swoich uczuć, zamiana złych energii tkwiących w tobie, ma wpływ nie tylko na twoje samopoczucie mentalne, ma decydujący wpływ na twoje zdrowie.
Jeśli przechowujesz w sobie gniew, nienawiść, zmartwienia, dziesiątki problemów, to trzymasz w sobie truciznę, stres, powoli się tym zatruwasz, a po czasie objawi się to chorobą ciała: wrzodami żołądka, nowotworem …
Oto najprostszy sposób – klucz do zmiany: tekst na obrazku.
Brzmi to tajemniczo, i być może niewiarygodnie, ale działa. Obserwowanie swojego sposobu myślenia, swoich myśli jest skutecznym sposobem na odstresowanie, uspokojenie, zwolnienie, uwolnienie się od dręczących zmartwień i ciągle nawracających obsesji. To ćwiczenie dla systematycznych.
Po prostu, zamiast reagować, poobserwuj swoje myśli – tak jakbyś oglądał film. Być może od razu, albo później, zamiast gniewu, nienawiści …, pojawi się śmiech, spokój, współczucie – zrozumienie, że nie tędy droga.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o medytacji, o „pracy” ze swoim umysłem polecam książki Osho, np. „Techniki medytacji”.
Piotr Kiewra
Kliknij w obrazek, a ulegnie on powiększeniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.