środa, 26 lutego 2014

Stań się kwiatem

Na facebooku zetknąłem się z taką receptą:
                                                         …https://www.facebook.com/photo.php?fbid=484213034937006&set=a.235852366439742.63332.234943726530606&type=1&theater
Pomyślałem sobie, iż jest to recepta dla księgowych stosujących w życiu logikę, zasady matematyki we wszelkich dziedzinach, również w życiu uczuciowym. Nie chcę tej recepty, więc zapytałem siebie, jakiej ja chciałbym recepty. Wolę receptę, którą stosują kwiaty, oto ona.
Kochasz kwiaty. Tak? Wiesz dlaczego?
Bo one kochają ciebie, dały ci swoją miłość i w ten sposób otworzyły się na twoją.
Zrób dokładnie to samo.
Stań się kwiatem.
Wypełnij się miłością, a gdy już będziesz gotów – otwórz się jak kwiat i rozdawaj.
Rozdawaj wokół: ludziom, kwiatom, motylom, mrówkom, drzewom, słońcu, trawie, skałom, ptakom, wodzie, ziarnkom piasku, nawet … „syczącym wężom”.
Ziarnko – nasionko nikomu niczego nie może dać, bo jest zamknięte. Ma potencjał, ma moc, ma życie, ale póki się nie obudzi, póki nie zacznie żyć, póki się nie otworzy,  nie zakwitnie, nie rozda swego aromatu, nie może niczego dać, nie może kochać i być kochane.
Otwórz się – stań się kwiatem.
Taka jest tajemnica miłości, wypełnij się miłością i rozdawaj. Rozdawaj nie konkretnym obiektom, osobom. Nie ograniczaj się, nie racjonuj, nie kontroluj swojej hojności. Nie bądź księgowym, nie kalkuluj.
Rozdawaj jak kwiat rozdaje siebie nie wybierając tych, którzy zasługują.  Kwiat nie wybiera, kto zasługuje, by na niego patrzeć, by czuć jego aromat.
Rozdawaj i nie oczekuj, że ktoś ci odda.
Taka jest w tym tajemnica.
Gdy staniesz się kwiatem, tak jak kwiat zaznasz wiele miłości. Niekoniecznie takiej jakiej oczekiwałeś, ale zaznasz jej więcej niż dałeś, zaznasz znacznie głębszej, piękniejszej i stamtąd, skąd się nie spodziewałeś.
Zaznasz jej od słońca, niebios, drzew, ptaków, deszczu, gór i lasów, ludzi, motyli. Zaznasz jej nawet od … „syczących węży”.
Napełnij się więc miłością, otwórz się i rozdawaj.
Stań się kwiatem.
Dlaczego miałbyś rozdawać? Przecież boisz się wykorzystywania i nadużywania twojej miłości, stosujesz zasadę ograniczonego zaufania, bo inni …
Nie stosuj recept dla księgowych. Recepta dla żyjących pełnią życia, pełnią miłości jest inna: dawaj bez oglądania się, czy dostaniesz coś w zamian, kochaj całym sercem, bez żadnych warunków, ufaj bez żadnego ale.
Rozdajesz, bo masz dużo, bo jesteś przepełniony … Możesz dać tylko to, co posiadasz. Wielu chce dawać coś, czego nie posiadają, albo stosują warunki – dam, jeśli … Ktoś kto w ten sposób postępuje nic nie ma do dania, politykuje, chce kraść. Boi się być wykorzystanym, ale sam chce wykorzystywać, obawia się nadużywania jego miłości, zaufania, ale sam chce nadużywać…
Stań się kwiatem, rozdającym bezinteresownie swe oblicze, aromat, miłość.
Kwiat rozdając bezinteresownie wszystkim, zyskuje … miłość i zainteresowanie wszystkich, więc najpierw wypełnij się miłością, a później dawaj – tak jak kwiat.
Oszukani, wykorzystani mogą się czuć tylko ci, którzy zaufali receptom podpowiadanym przez innych, lub przez własny umysł, nigdy zaś ci, którzy zaufali intuicji, sercu. Intuicja nigdy nie zawodzi.
Taka jest kolejność i taka jest recepta … To recepta dla mnie, jeśli chcesz skorzystaj, niczego nie musisz.
Jest to recepta nie tylko dla świata ducha, również dla ciała, dla zdrowia ciała …

Piotr Kiewra na podstawie Osho

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.