środa, 26 lutego 2014

Hierarchia wartości

Jeśli nie oglądasz telewizji i nadal nie masz czasu, to problem leży gdzie indziej. A właściwie nie ma problemu z czasem, jest z czymś zupełnie innym. Nie ma takiego człowieka na świecie, któremu mogłoby brakować czasu na cele związane ze zdrowiem. Uwierz! Nie ma.
Problemem jest to, iż ludzie, większość ludzi i ty też, przeznaczacie czas na zupełnie co innego. Dzieje się tak dlatego, iż jest zawsze coś ważniejszego w waszym życiu. Dzieje się tak z powodu czegoś.
Tym czymś jest hierarchia wartości. Jeśli w hierarchii ważności twoich celów, zdrowie znajduje się na siódmym, albo dziewiętnastym miejscu, to faktycznie może ci brakować czasu, na ruch, na relaks, na medytację, na zdrowe odżywianie, na wczasy w górach. Jeśli znajdzie się na pierwszym, a powinno, to wtedy ci tego czasu nigdy nie zabraknie na działania w kierunku zdrowia. Nigdy! Rozumiesz to! Nigdy.
Nie ma takiej możliwości, by mogło zabraknąć. Bo problem braku czasu polega na tym, że przeznaczyłeś go na inne, bardziej ważne z twojego punktu widzenia rzeczy. A jednak nie ma nic bardziej ważnego niż twoje zdrowie. Nawet dobro świata, twojej rodziny, szczęście twoje i całego świata, nie jest ważniejsze od twojego zdrowia. Nie jest dlatego, że jak ci go zabraknie, to nie zadbasz już o nic, bo zdrowie ci nie pozwoli. Nie pomożesz nikomu, nikogo nie zbawisz, nikomu niczego nie dasz, nie wykonasz żadnej pracy, nie zarobisz ani dodatkowych, ani jakichkolwiek pieniędzy. Zdrowie musi się znaleźć na pierwszym miejscu, bo zdrowie jest dla ciebie i dla każdego człowieka najważniejszą rzeczą na świecie. Bezdyskusyjnie! Jeśli uważasz inaczej – to nie mamy o czym rozmawiać. To ja nie mogę ci pomóc. Ja ci zdrowia nie wyczaruję. Zdrowia nie mogę ci wyczarować. Czas mogę, zdrowia, nie.
Nikomu z ludzi nie brakuje czasu, problemem są tylko priorytety
Załączam do niniejszego tekstu specjalny slajd. Przejrzyj go i zastanów się jak możesz przemodelować swoje wartości. Ja ci proponuję zrobić to tak, jak na slajdzie. Proponuję to za Zigiem Ziglarem i Anthony Robbinsem, największymi ekspertami w dziedzinie rozwoju osobistego i największymi „czarodziejami” w kreowaniu czasu na różne życiowe cele.
Postępując tak, nagle okaże się, że czas się znajdzie. Znajdziesz go nawet całkiem sporo. Ty zarządzasz czasem, nikt więcej. Jeśli umieścisz zdrowie na pierwszym miejscu na liście, zdrowie stanie się dla ciebie największą wartością, czas się pojawi, wygospodarujesz go tyle, że nie będziesz się mógł więcej wykręcać jego brakiem. A DO TEJ PORY SIĘ WYKRĘCAŁEŚ.
I na dodatek, będziesz go miał więcej na inne cele. Bo będziesz sprawniejszy i fizycznie, i mentalnie, więc będziesz sprawniejszy w pracy, w miłości, w realizacji innych celów, w pomaganiu ludziom, w budowaniu szczęścia swojego i innych. Posiadając zdrowie pojawi się znacznie więcej sukcesów i to na różnych polach, pojawi się więcej bezpieczeństwa, komfortu, wygody, również komfortu psychicznego, a więc mniej stresów.
U wielu osób, gdy zdrowie staje się największą wartością, znacznie lepiej, znacznie łatwiej realizują się inne cele, inne wartości.
Będziesz też miał więc czasu na radość, na uśmiech, a do tej pory nie miałeś, bo zamartwiałeś się brakiem zdrowia i  brakiem czasu na dbałość o nie.
Piotr Kiewra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.