środa, 26 lutego 2014

GMO

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania czegoś o przetworzonej żywności, a szczególnie o przetwarzanej w szczególny sposób, czyli modyfikowanej genetycznie. Zdaję sobie sprawę, jak przetwarzanie niszczy wartość żywności i jak pogarsza nasze zdrowie. Nie dość, że ogołaca żywność z wartościowych składników, to w zamian za to dostarcza nam całej masy szkodzących zdrowiu, na dłuższą metę, rzeczy. Powoduje otyłość, choroby, skraca długość życia. Czołową rolę zaczyna tu pełnić żywność modyfikowana genetycznie, GMO. I NIE DOŚĆ, ŻE PSUJE NASZE ZDROWIE, TO ZAKŁÓCA RÓWNOWAGĘ W BIOSFERZE. Okazuje się, że coś musi być nie tak z tą żywnością, skoro nasze organizmy, gdy tylko się z nią zetkną  reagują mobilizacją układu immunologicznego.
No dobrze, ale dzisiaj zamiast długiego felietonu „wstrząsający film o największym potworze korporacyjnym, który stanowi śmiertelne zagrożenie nie tyko dla gatunku ludzkiego, ale dla wszelkiego życia na naszej planecie”. Tak określili niebezpieczeństwa, które niesie kontynuowanie tego programu, twórcy filmu, oraz ci, którzy ten film już obejrzeli.
Naprawdę, jest to ważne nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla Twoich dzieci.
Obecnie firma jest największym producentem nasion roślin transgenicznych (GMO) – czyli trujących mutantów, które według “niezależnych” badań sponsorowanych przez firmę są rzekomo jadalne i zdrowe. Korporacja słynie z gigantycznych przekrętów, kłamstw i korupcji najwyższych szczebli władzy oraz bezwzględnego egzekwowania kupionych przez siebie przepisów prawnych, do rujnowania życia zwykłych, drobnych farmerów. Pracuje też nad totalną destrukcją bio-różnorodności światowych upraw – w imię zysku i totalitarnej kontroli wszystkich ludzi. Firma owa jest dziś największym producentem broni biologicznej używanej przeciwko całej ludzkości.”
Piotr Kiewra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.