wtorek, 25 lutego 2014

Czy chcesz wyzdrowieć?

To pytanie wydaje się naiwne, bo któż nie chciałby wyzdrowieć, prawda jest jednak taka, iż chce wyzdrowieć tylko około 10% ludzi. Pokazuje to praktyka. Na pytanie, czy chcesz wyzdrowieć, w przypadku nowotworu, cukrzycy, chorób serca, schorzeń kręgosłupa i wielu innych poważnych, czy przewlekłych, wszyscy odpowiadają: TAK, lecz tylko, co dziesiąta osoba jest gotowa zrobić naprawdę wszystko – cierpieć ból, przejść długą i żmudną terapię, wierzyć w uzdrowienie, zaufać lekarzowi, terapeucie, metodzie.
Niewielu ludzi jest w stanie zaufać metodzie, szczególnie, gdy jest prosta – najprostsza z możliwych, bo zostali przyzwyczajeni do tego, że wszystko musi być skomplikowane, trudne, kosztowne.
Wielu innych nie jest skłonnych poddać się terapii ze względu na ból, na bolesne, i inne intensywne objawy kryzysu ozdrowieńczego.
Jednak najwięcej ludzi po prostu wątpi, nie wierzy w uzdrowienie, lub nawet po prostu nie chce wyzdrowieć. Dla tych ostatnich choroba daje pewne profity: zapewnia zainteresowanie, opiekę, współczucie bliskich, daje poczucie ważności, przyciąga uwagę. Dzieje się to oczywiście bardziej w podświadomości, niż w świadomości, lecz naprawdę tak jest.
Znam przypadki, gdy terapeuci przeprowadzając nabór chętnych do przeprowadzenia terapii grupowych wykonują ankiety i okazuje się że na 300 zgłaszających się, do zabiegów pozostaje 30 ludzi, gdyż pozostali poddali się zanim wszystko się zaczęło – wystarczyły im pytania ankiety, by odrzucili sami swój udział w terapii.
To samo pytanie stawiam teraz ja: Czy chcesz wyzdrowieć? Mam dla Ciebie dwie bardzo proste metody samouzdrawiania z klasycznej medycyny chińskiej: Paida i Lajin. Są bardzo skuteczne, bardzo proste, wymagają niewielkiej wiedzy, każdy może je zastosować sam, lecz są bolesne, wymagają konsekwencji, systematycznego stosowania, dużej częstotliwości, przejścia z wiarą w wyzdrowienie kryzysu ozdrowieńczego. Tylko tyle i aż tyle. A jednak niewielu tego chce, niewielu jest skłonnych przez dłuższy czas pocierpieć dla pełnego wyzdrowienia. Naprawdę tylko co dziesiąty człowiek tego chce.
No cóż, każdy jest kowalem swego losu.
Piotr Kiewra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje komentarze są moderowane.